Kalkulator BMI

Oblicz swoje BMI

Wpisz poniższe dane i sprawdź czy Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu oraz jakie masz ryzko chorób towarzyszących.

  • cm

  • kg

Twoje BMI:
-
BMI Klasyfikacja zaburzeń m.c. Komentarz
<18,5 Niedowaga Twoje BMI wskazuje na niedowagę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub udaj się do dietetyka w celu ustalenia prawdopodobnych przyczyn i dalszego postępowania.
18,5–24,9 Norma Twoje BMI wskazuje, że Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Utrzymanie prawidłowej masy ciała i wskaźnika BMI w normie poprzez zachowanie właściwych nawyków żywieniowych oznacza mniejsze ryzyko chorób związanych w nadwagą i otyłością
25,0–29,9 Nadwaga Twoje BMI wskazuje na nadwagę. Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób związanych z nadmierną masą ciała, takich jak:
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • podwyższony cholesterol,
  • choroby sercowo-naczyniowe.
Zgłoś się do dietetyka w celu ustalenia dalszego postepowania w kierunku redukcji masy ciała.
30,0–34,9 otyłości Twoje BMI wskazuje na otyłość I stopnia, która związana jest z prawie dwukrotnie większym prawdopodobieństwem zachorowania na choroby, takie jak:
  • cukrzyca,
  • choroby serca,
  • miażdżyca.
Koniecznie zgłoś się do dietetyka w celu rozwiązania problemu Twojej otyłości.
35,0–39,9 II° otyłości Twoje BMI wskazuje na otyłość II stopnia, która związana jest z wysokim ryzykiem wystąpienia chorób towarzyszących. Prawdopodobieństwo zachorowania na choroby, takie jak:
  • cukrzyca,
  • choroby serca,
  • miażdżyca
wzrasta aż trzykrotnie. Koniecznie zgłoś się do specjalisty w celu rozwiązania problemu Twojej otyłości.
≥40 III° otyłości Twoje BMI wskazuje na otyłość III stopnia, która związana jest z bardzo wysokim ryzykiem wystąpienia chorób towarzyszących i stanowi zagrożenie dla Twojego życia. Koniecznie jak najszybciej zgłoś się do specjalisty w celu rozwiązania problemu otyłości, będącej zagrożeniem poprawnego funkcjonowania Twojego organizmu.

Jeżeli wynik odbiega od normy zgłoś się dietetyka, konieczna może okazać się również konsultacja lekarska. BMI jest wskaźnikiem ogólnym, nie uwzględniającym wszystkich czynników, dlatego konsultacja dietetyczna oraz szczegółowe badanie składu ciała są niezbędne, aby szczegółowo zaanalizować sytuację Pacjenta i wdrożyć skuteczną dietoterapię.

Pamiętaj, że BMI jest tylko jednym z czynników wpływających na Twoje zdrowie. Przykładowo, jeśli Twoje BMI jest w normie, ciągle możesz mieć podwyższone ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych i chorób dietozależnych, jeśli palisz, nie uprawiasz regularnej aktywności fizycznej, jesz dużo produktów o niskiej wartosci odżywczej oraz dużej zawartości tłuszczu i cukrów prostych.

Uwaga! Wskaźnik BMI nie może być brany pod uwagę u kobiet w ciąży, starszych osób, sportowców i osób znacznie umięśnionych. Powyższa intrpretacja nie dotyczy dzieci.

Czy Twoje BMI wykracza poza normę? Skontaktuj się ze mną w pomogę Ci w osiągnięciu prawidłowej wagi.

Skontaktuj się

Oblicz BMI swojego dziecka

Oblicz wskaźnik masy ciała (BMI) swojego dziecka i sprawdź, czy jego rozwój somatyczny w stosunku do wieku jest prawidłowy.

  • cm

  • kg

Twoje BMI:
-
  1. Oblicz BMI - wpisz dane: wzrost (cm), masa ciała (kg).

  2. Na siatce centylowej znajdź punkt odpowiadający wiekowi i BMI dziecka.

  3. Odczytaj, w którym kanale centylowym mieści się punkt.

  4. Sprawdź interpretację wyniku.

BMI dla wieku Kryteria oceny BMI
<3c Znaczny niedobór masy ciała
<10–3c Niedobór masy ciała
<25–10c Szczupłość
25–75c Norma
<75–90c Tendencja do nadwagi
<90–97c Nadwaga
>97c Otyłość

Wynik BMI Twojego dziecka wykracza poza normę? Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze mną a pomogę Twojemu dziecku w osiągnięciu prawidłowej wagi.

Skontaktuj się