Marta Krasoń-Wejman | dobry dietetyk Warszawa

Marta Krasoń-Wejman dietetyk kliniczny

dietetyk kliniczny

W 2004 roku ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a następnie podyplomowe studia dietetyczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Poszerzając wiedzę kontynuowałam naukę na studiach Zarządzanie Jakością w Przemyśle Spożywczym.

Doświadczenie, wiedzę i umiejętności w pracy z pacjentami jako dietetyk zdobywałam w warszawskich szpitalach, poradniach dietetycznych, Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Klinice Ortopedii i Medycyny Sportu – Carolina Medical Center. W klinice zajmowałam się przede wszystkim pacjentami z podwyższonym kwasem moczowym oraz z zespołem metabolicznym. Obecnie przyjmuję pacjentów między innymi w Klinice Ambroziak. Pracuję tam  z osobami, z nadwagą i otyłością, niedowagą, niedożywieniem i zaburzeniami odżywiania, cukrzycą typu 2, alergiami, chorobami układu krążenia, układu pokarmowego, oraz z zaburzeniami hormonalnymi, dla których dobry dietetyk i racjonalna dieta są podstawą w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Jestem autorką publikacji popularnonaukowych, gościem specjalnym programów telewizyjnych na temat zdrowia (np.: ,,Wiem co jem”, DD TVN, TVP 2, Polsat Cafe, TV Zdrowie), ekspertem w audycjach radiowych oraz wykładowcą i uczestnikiem licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego w Polsce i zagranicą. Jako specjalista ds. żywienia występowałam również w programie ,,Życie bez wstydu”, emitowanym w TVN i TVN Style.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę w zakresie dietetyki również poza granicami Polski. Akademię Zdrowego Żywienia stworzyłam, aby w sposób profesjonalny dostarczyć Pacjentom edukację żywieniową oraz wsparcie i opiekę, w celu osiągnięcia lepszego zdrowia oraz samopoczucia. Moje programy żywieniowe są skutecznym antidotum na choroby cywilizacyjne. Przez kilkanaście lat pracy w zawodzie dietetyka pomogłam wielu pacjentom. Diety zawsze układam indywidualnie, w zależności od potrzeb, nawyków żywieniowych, oczekiwań oraz stanu zdrowia pacjenta. Zachęcam do współpracy wszystkich, którzy odpowiednim żywieniem chcą niwelować niekorzystne skutki zaburzeń zdrowotnych, pragną odzyskać szczupłą sylwetkę lub po prostu zacząć prowadzić zdrowy styl życia.